Spartak doživeo težak poraz u Vršcu zbog grešaka i slabe trojke

Košarkaši Spartaka upisali su peti ovosezonski poraz na gostovanju, gde je Vršac iskoristio
slabosti Spartaka, među kojima su dominirale izgubljene lopte. U narednom kolu, Spartak će
pokušati povratiti snagu kada dočeka Metalac.
U 14. minutu susreta rezultat je bio izjednačen, 26:26. Međutim, od tog trenutka pa do kraja
poluvremena, Vrščani su napravili seriju od 23:8, odlazeći na odmor sa prednošću od plus 15. U
drugom poluvremenu, Subotičani su čak imali minus od 26 poena, a u finišu su uspeli samo da
ublaže visok poraz. Spartak je tokom meča zabeležio čak 19 izgubljenih lopti, dok je šut za tri
poena bio 5/27.
Kod domaćih, petorica igrača su postigli dvocifren broj poena, pri čemu su se istakli Filips sa 18
Bojić 9 poena (6 skokova)
I pored teškog poraza, Spartak će nastojati ispraviti greške u narednim mečevima kako bi
ostvario pozitivne rezultate u Superligi.