Spartak dominirao nad Vojvodinom: Pobeda od 3-0

U utakmici 19. kola Superlige odigranoj prošlog petka u Subotici, ekipa Spartaka
ostvarila je ubedljivu pobedu nad Vojvodinom rezultatom 3-0. Ovo je bilo jedno od
najboljih izdanja Spartaka tokom sezone, što je rezultiralo važnim bodovima u borbi za
plejof.
 Iako obe ekipe nisu pokazivale konstantne partije tokom sezone, susret između
Spartaka i Vojvodine uvek je bio obeležen žarom i neizvesnošću. Međutim, ovaj put
Spartak je bio dominantan i za samo 62 minuta igre stigao do bitnih bodova protiv svog
ljutog rivala.
Spartak je apsolutno kontrolisao igru i rezultat u prva dva seta, osvajajući ih relativno
lako, što je bila dobra uvertira za treći set. Iako su Novosađani bolje otvorili treći set,
Spartak se brzo konsolidovao i povratio energiju, gradioći postepeno prednost. U
samom finišu seta, Vojvodina je prišla na 22:16, ali to nije bilo dovoljno da ugrozi
Spartakovu prednost.
 Konačan rezultat bio je 3:0 u korist Spartaka, sa Mašulovićem kao najefikasnijim
igračem sa 21 poenom.
 Spartak: Mašulović 21, Jungić 6, Vulikić 3, Pavlović 4, Jasper 15, Dulić 2.
 Vojvodina: Bajandić 7, Rudić 4, Elezović 3, Ubiparip 4, Stanković 14, Savovski 2,
Kopitić 3.
 Sledeći izazov za Spartak je gostovanje u Požarevcu gde će se sastati sa Mladim
radnikom u subotu od 18 časova. Nakon 19 odigranih kola, Spartak zauzima 6. poziciju
sa 11 pobeda i 8 poraza. Lider Superlige je Crvena zvezda sa samo 4 poraza tokom