Održan 18. Memorijalni turniru „Refik Memišević - Brale“

U organizaciji Rvačkog kluba „Spartak“ održan je 18. po redu Memorijalni turnir „Refik
Memišević - Brale“ u rvanju grčko-rimskim stilom za takmičare do 17 godina. Na ovom
prestižnom turniru, koji je okupio oko 100 rvača iz Srbije, Mađarske, Slovenije,
Hrvatske, Austrije, Češke, Poljske, Slovačke, Francuske, Bugarske, Albanije, Ukrajine,
Rumunije i Moldavije, takmičari Spartaka su ostvarili izuzetne rezultate.
Turnir je svečano otvorio Davor Štefanek, predsednik Sportskog saveza Srbije i zlatni
olimpijac, istakavši važnost ovog Memorijala koji već 18 godina čuva sećanje na
Subotičanina Refika Memiševića Braleta i slavi njegove sportske uspehe.
U kategoriji kadeta, ekipa Spartaka ostvarila je značajan uspeh, zauzevši drugo mesto u
ekipnom plasmanu. Osvojivši 9 medalja u pojedinačnoj konkurenciji, Spartak je pokazao
izuzetnu snagu i talenat mladih rvača. Medalje su osvojili Stanislav Ivanov, Zatko
Gergo, Vlad Trip, Aron Krim, David Koić, Kaloyan Ivanov, Radovan Šnajd, Balint
Kazincy, Patryk Krobski, Yasen Borisov, Alyosha Iliev, Aniel Struzinjski, Roko Ćuruć,
Tin Turković, Luka Zelić, Bilel Ghabri, Eduard Gheorghe, Balaž Uljhelji, Sergey Stoev,
Ilia Sorokin, Mihajlo Alimpijević, Tsvetelin Angelov, Ben Labed Yessine, Zalan Varga,
Zsombor Korodi, Krisysztof Kulik, Dorian Batyai, Halkaram Harutunian, Denis Lazarov,
Yanis Laadili i Dominik Kocman.
U kategoriji kadetkinja, Spartak je takođe ostvario značajne uspehe, osvojivši 5 medalja.
Natalija Obradinov, Suzana Kolompar, Ivana Gajić, Gabrijela Berkec, Oršolja Habi i
Irigo Đori su pokazale izuzetan talenat i hrabrost, braneći boje kluba na najvišem nivou.
Spartak je ponosno nastavio tradiciju sportskog uspeha i dominacije u rvanju, ostvarivši
izuzetne rezultate na ovom prestižnom turniru.