Odbojkaši Spartaka dominirali u Gornjem Milanovcu

U 22. kolU Superlige za odbojkaše Spartak je na gostovanju u Gornjem MIlanovcu
savladao Takovo sa 0-3 i sa šeste pozicije ulazi u plejof.
Dva rivala iz sredine tabele, koja su blagovremeno obezbedila plasman u plejof odigrali
su rasterećen meč u kojem su oba tima želela da ostave utisak za kraj regularnog dela
sezone. Spartak je slavio ubedljivo 3-0 po setovima, ali daleko da je bilo lako tokom
meča.
Boljim otvaranjem meča Spartak je došao na opipljivu prednost od 4-11,ali domaćine se
postepeno vraćao, došao na -2 (14-16) ali Spartak konsoliduje redove i u nekoliko
koraka dolazi do odlučujućeg poena u setu, za 0-1. Druga slika u drugom setu, fomaćin
preuzmia inicjativu, vodi 12-7, ali Subotičani su sve više pritiskali, dolaze do prvog
izjendačenja (14-14), a nedugo zatim i do prvog vođstva  setu (19-20). U samoj
završnici obe ekipe su grešile priservisu,  domaćin je nešto bio nervozniji i poklonio
nekoliko poena što su Jungić i Vulikić znali da iskoriste za set na razliku i 0-2.
U tećem setu Spartak je bio u blagoj rezultatskoj prednosti, pokušavao da je uveća,
međutim domaći se nije predavao, stiže na 18-19, međutim serijom od 4-0 Spartak se

značajno približava konačnom cilju, domaćin je na kratko prekinuo tu nameru, međutim
ubrzo su stigla i ta dva neophdona poena da se meč završi onako jkako je gost, u ovom
slučaju Spartak, želeo.
Kod Spartaka Lečić i Džekson su osigurali po 9 poena, Pavlović i Jasper po 8, Jungić 6,
dok je Vulikić dodao 5. Kod gostiju Maksimović 11, Lepidovski 10, Božić 9, Terzić 7,