Deseta uzastopna pobeda košarkaša Spartaka: Savladana Sloga sa rekordnih plus 19

Košarkaši Spartaka nastavljaju impresivan niz pobeda, beležeći 13. ovosezonski trijumf, od
kojih je deseti uzastopni na domaćem parketu. U meču protiv Sloge, gosti su bolje otvorili,
stvarajući prednost od 10:17, ali je usledila snažna reakcija domaćih igrača s nizom od 12
uzastopnih poena. Tokom ostatka utakmice, Subotičani su održavali razliku između 8 i 12
poena, a u samom finišu su dodatno povećali prednost, postigavši rekordnih plus 19.
U ekipi Spartaka, Kutlešić se vratio na teren posle duže pauze, Lazić je debitovao, dok
Sokolović nije igrao zbog prehlade, a Milijašević nije ulazio u igru. Kod gostiju, Simeunović je
postigao 20 poena, dok su Matović i Savić dodali po 16 poena.
Konačan rezultat: Spartak Office shoes 99, Sloga 80
(25:19, 19:16, 22:20, 30:22)
Najbolji pojedinci Spartaka bili su Bojić sa 19 poena, Gordić sa 11 asistencija, i Barna sa 19
poena. Miloš Milisavljević i trener Jovanović izrazili su zahvalnost publici na podršci, ali su
istovremeno ocenili da je, i pored pobede sa značajnom razlikom, Spartak odigrao sa manje
energije u poređenju sa nekoliko prethodnih mečeva.
Spartak trijumfuje u derbiju protiv Vojvodine - Košarkaški Spektakl pred ispunjenom
halom
U uzbudljivom derbiju 16. kola Košarkaške lige Srbije, Spartak je u petak stigao do pobede nad
liderom, Vojvodinom, rezultatom 83:72, nanoseći im treći poraz u sezoni. Ovom pobedom,
Spartak se revanširao za tesan poraz koji su pretrpeli u Novom Sadu, dodajući kamatu na svoju
izvanrednu igru.
Početak susreta obeležilo je uobičajeno ispitivanje snaga, ali krajem prve četvrtine Spartak je
već stekao značajnu prednost od devet poena. Druga četvrtina donela je manje kvalitetnu
košarku, ali su Subotičani uspešno rešili ovu fazu igre u svoju korist.
Već nakon dva minuta u drugom poluvremenu, Spartak je stekao bonus, a pri rezultatu 47:35,
trener domaćih Jovanović je iznenadio publiku isključenjem. Gosti su iskoristili ovaj trenutak da
se približe na samo dva poena zaostatka (47:49).
Spartak je uspeo da se vrati "u igru", ali je ključni trenutak bio kada je Cvetković dobio petu ličnu
grešku zbog flopinga kod rezultata 67:59. Ipak, navijači su podržali Subotičane, koji su odoleli
svim pokušajima gostiju, ostvarivši deveto uzastopno slavlje na domaćem terenu i ukupno 12.
pobedu u ovoj sezoni. Barna je bio najefikasniji sa 20 poena i 8 skokova.
Ovaj spektakl privukao je najveći broj gledalaca ove sezone u KLS, oko 1.800 prema zvaničnoj