Rukometaši Spartaka slavili protiv Sinđelića

27.09.2022. Rukometaši Spartaka upisali su pobedu nad Sinđelićem rezultatom 33:24 u drugom kolu Super B lige Srbije. Domaći tim je od starta utakmice držao konce u svojim rukama i na kraju ostvario trijumf.

Poveli su gosti preko Milenkovića, ali su Subotičani vrlo brzo izjednačili, a potom i prokrenuli u rezultat. Odličnom igrom u naadu, a i u odbrani Spartak je stekao vođstvo od pust tri u odnosu na goste i do kraja prvog dela je i sačuvao pa se na pauzu otišlo uz rezultat 16:13.

U nastavku meča gosti su konsolidovali redove, pokuali da sustignu Subotičane, ali se Spartak nije predavao. Povisili su razliku domaći igrači na čak plus šest oko 40. minuta, da bi u finišu imali prednost od devet golova 30:21. Mirno su priveli meč kraju i zasluženo slavili rezultatom 33:24.

Spartak – Sinđelić 33:24 (16:13)

Spartak: Nikolić 2, Momić 5, Miskin 2, Vuković, Ivić, Milisavljević, Potpara 1, Gašić, Spremo 3, Radosavljević 11, Latković, Bošković 4, Bukvić, Rakić 5, Laković, Vojvodić.

Sinđelić: Kerkez 1, Milenković 6, Grujičić, Stanković, Đukić, Nikolić, Stanišić, M. Stojanović 8, J. Stojanović 1, Žljivić 3, Ostojić 4, Zlatković 1, Samardžija, Micić, Đorđević.

U narednom kolu Spartak gostuje na Ubu gde će se sastati sa istoimenom ekipom. Utakmica se igra u nedelju, 2. oktobra.