Atletičari Spartaka osvojili dve medalje na Otvorenom Prvenstvu Beograda

24.1.2023. Pretprošlog vikenda atletičari Spartaka su nastupili na Otvorenom prvenstvu Beograda u dvorani za senior i starije pionire. Pored trkača iz Srbije učestvovali sui  takmičai iz Rumunije, Makedonije, Bosne i Hercegovine i Crne Gore.

Članovi AK Spartak osvojili su dve medalje i oborili veliki broj ličnih rekorda.

Junior Maksim Puškar osvojio je 2. mesto u seniorskoj trci na 3.000 m, istrčavši trku u vremenu od 8:43,88.

Darijo Bašić Palković je u seniorskoj trci na 400m sa vremenom 50,16 postavio svoj novi lični rekord i zauzeo 7. mesto.

Stefan Mihajlović je na ovom takmičenju imao svoj debitantski nastup i istrčao je rezultat od 8,04 s na 60 m i 25,57 na 200 m što mu je ujedno i lični rekord.

Prvenstvo Beograda za starije pionire je održano drugog dana takmičenja, na kojem je Elena Puškar u trci na 800 m istrčala sjajnih 2:34,34 uz lični rekord i bronzanu medalju. Čila Benak je nastupala na deonici od 60 m i rezultatom od 8,91 s zauzela je 38. mesto od 82 učesnice u ovoj disciplini.

Atletičare Spartaka predvodio je trener Zvezdan Kalmar.