Zlatiborci bolji od Spartakovih košarkaša

Košarkaši Spartaka doživeli su treći poraz u ovoj sezoni, ovog puta na gostovanju lideru
Zlatiboru u Čajetini. Ovaj neuspeh označio je i promenu na klupi golubova.
Početak meča bio je obećavajući za Subotičane, koji su stekli značajnu prednost od 10:23.
Međutim, domaći tim Zlatibora preokrenuo je situaciju serijom od 25:11, uspostavljajući prvo
vođstvo na meču rezultatom 35:34. Na poluvreme, Zlatibor je otišao s impozantnom prednošću
od plus 11.
U drugom poluvremenu, Spartak je pokazao znakove buđenja, uspeo da se izjednači na 68:68,
ali domaći tim je ostao u kontroli zahvaljujući izuzetnim nastupima Kovačevića, Rebeca i
Đukanovića, koji su zajedno postigli 70% svih poena za Zlatibor.
Nakon utakmice, trener Vladimir Đokić je izjavio da je ovo bila njegova oproštajna utakmica na
klupi Spartaka i da veruje da će klub i bez njega ostvariti sve svoje ambicije u ovoj sezoni.
Brzo su usledile promene, jer je KK "Spartak Office shoes" doveo iskusnog Vladimira
Jovanovića (50) na klupu subotičkog prvoligaša. Jovanović je već samostalno vodio renomirane
klubove kao što su Partizan, ukrajinski Donjeck, Igokea, ruska Lokomotiva iz Kubanja, kineski
Šendžen, Mega Basket, i podgoričku Budućnost. Sa Partizanom je osvojio ABA ligu, dva
prvenstva i dva kupa Srbije, dok je s Igokeom osvojio prvenstvo BiH. S nadom u novu energiju i
bolje rezultate, Spartak sada kreće prema izazovima pred sobom pod vođstvom iskusnog