You are here

Železničar pobedio Spartak u dinamičnoj utakmici - 2:1 u 18. kolu Superlige

Fudbaleri Spartaka doživeli su poraz u 18. kolu Superlige od ekipe Železničara rezultatom 2:1, u
dinamičnoj utakmici koja je donela sva tri pogotka već u prvih pola sata igre. Domaći tim je prvi
poveo, ali su Subotičani brzo izjednačili golom Miloša Tošekog. Ipak, kiks odbrane "golubova"
iskoristio je Stefan Hajdin, donoseći Železničaru ponovnu prednost koja se ispostavila
odlučujućom za pobedu.
U Pančevu je temperatura buknula već desetak minuta nakon početka susreta. Lazar Romanić
je iskoristio dubinsku loptu, izmakao odbrani Spartaka i savladao golmana Vulića. Međutim,
radost domaćina nije dugo trajala, jer su "golubovi" odmah odgovorili sjajnom akcijom. Stanojev
je uposlio Bijelovića, a ovaj je prosledio loptu Todoroskom, čije dodavanje izvanredno pogađa
Miloš Tošek, dovodeći rezultat na 1:1.
Dinamična igra najavljivala je još golova, a drugi je stigao od strane Železničara. Purtić je prodro
kroz odbranu, Vulić je istrčao i poklizao se, a kiks Subotičana iskoristio je Stefan Hajdin za novu
prednost od 2:1.
Pančevci su imali priliku da dodatno uvećaju vođstvo, ali je golman Spartaka dobro reagovao na
šut Lazara Romanića. "Golubovi" su takođe imali šanse za izjednačenje, ali su Todoroski i
Mudrinski bili neprecizni u završnici prvog poluvremena.
Početak drugog dela igre protekao je u inicijativi Spartaka, ali su se Pančevci čvrsto branili.
Igrači Spartaka nisu uspeli probiti odbranu Železničara, koji su čuvali stečenu prednost gotovo
celo drugo poluvreme. Na kraju, Subotičani su ostali bez bodova, vraćajući se kući s porazom u