You are here

Uspešan vikend za džudiste Spartaka

Džudo klub Spartak može se pohvaliti izuzetno uspešnim vikendom, obilježenim sjajnim
rezultatima svojih takmičara na nekoliko prestižnih takmičenja.
Na Prvenstvu Vojvodine, džudisti Spartaka ostvarili su impresivne rezultate, osvojivši
ukupno sedam medalja. Mateja Borojević dominirao je u konkurenciji juniora, osvojivši
zlatnu medalju, dok je Aleksandar Savić stigao do bronzanog odličja.
Mlađi takmičari kluba nisu zaostajali. U konkurenciji poletaraca, Aliz Tot iz sekcije
Bajmok postala je šampionka pokrajine u kategoriji do 28kg, dok je Vida Uzelac osvojila
srebro u kategoriji do 34kg. Bronzane medalje osvojili su Jelena Trifunović (do 25kg),
Tamara Kokanović (do 38kg) iz sekcije Bajmok i Mihajlo Bogić (do 42kg).
Ova sjajna postignuća ne bi bila moguća bez predanog rada trenera. Treneri Nemanja
Nikolić i Vladimir Tanasković vodili su ekipe na takmičenju i pružili podršku takmičarima
tokom celog turnira.
U međuvremenu, trener Spartaka, Milan Bogić, briljirao je na 25. Otvorenom
šampionatu Mađarske za veterane. Nadmetajući se u kategoriji do 90kg u M5 klasi,
Bogić je osvojio prvo mesto među 250 takmičara iz 15 zemalja.