You are here

Todoroski pogodio za bod Spartaka u Nišu

Spartak je na gostovanju u Nišu u okviru 13. kola Superlige osvojio bod odigravši
nerešeno 1:1 sa Radničkim. Stekli su „golubovi“ rano prednost pogotkom Andreja
Todoroskog, ali je nastavak ipak pripao domaćinu koji je golom rezerviste Đorđa Ivelje
došao do izjednačenja.
Subotičani su dobro otvorili utakmicu jer su uspeli da stignu do rane prednosti. Iako je
Radnički imao inicijativu, posle samo sedam minuta igre „golubovi“ su naterali golmana
Nišlija Rosića na kapitulaciju. Andrej Todoroski je iskoristio dobru priliku nakon sjajne
asistencije Miloša Tošeskog  i zatresao mrežu za prednost 0:1. Iamo je Spartak još dve
prilike do odlaska na pauzu, ali je Rosić bio siguran posle pokušaja Todoroskog i
Tošeskog.
Preuzeo je domaćin potpunu inicijativu u nastavku, dok su se Subotičani branili. Stvarao
je Radnički šanse i konačno u 67. minutu najbolju pretvorio u izjednačenje. Đorđe Ivelja
je iskoristio povoljan momenat, nadmudrio odbranu Spartka i Vulić za poravnanje vreno
boda
Radnički – Spartak 1:1 (0:1)
Ivelja 67' – Todoroski 7';
Radnički: Rosić, Basile, Petrović, Škrbić, Pejović (Traore), Frei, Ilić, Vojnović, Jovanović
(Ivelja), Mesarović (Petrov), Stajić.
Spartak: Vulić, Tošeski (Lukić), A.S.Đurasović, Bijelović (Stajković), Todoroski, Ubiparip
(Prijović), Ćalasan, Tanasijević, Stanojev, Vidaković, Kerkez.
Sledi meč šesnaestine finala Kupa Srbije koji je na programu u sredu, 1. novembra