Todoroski i Lukić za prolećnu radost Spartaka

Spartak je slavio na krovu sa 2:0 protiv Voždovca u 23. kolu Superlige. Posle borbene i
izjednačene igre uz nekoliko šansi viđenih na obe strane, Subotičani su najbolje iskoristili za
prvu radost u prolećnom delu. Na asistenciju Miloša Milića precizan je bio Andrej Todoroski, dok
je Jovan Lukić svoj prvenac postigao posle pasa Ilije Babića i „golubovi“ su upisali vredna tri
boda.
Na samom početku Ognjen Mudrinski je imao povoljnu priliku, ali nije je iskoristio. Nakon toga
usledio je period dobre igre obe ekipe, ali bez opasnosti po golmane. Igrao se 35. minut kada je
Tošeski uposlio Todoroskog pred kaznenim prostorom Voždovca, ali je njegov udarac bio lak
plen za golmana Katića i promene rezultata nije bilo. U završnici prvih 45 minuta inicijativa se
prebacila na polovinu „golubova“. Domaćin je takođe u dva navrata zapretio, ali se istakao
golman Vulić i na pauzu se otišlo bez promene rezultata.
Drugo poluvreme je počelo veoma dinamično. Antonijević je silovito šutirao, Vulić uspeo da se
odbrani na kratko, izbio je loptu u polje, ali su je igrači domaćeg tima ponovo prihvatili. Pleli su
„zmajevi“ ispred gola Spartaka, uzdrmali prečku posle udarca glavom Nikše Vujanovića, ali na
sreću Subotičana lopta nije završila u mreži. Nije bilo drugačije ni pred golom Katića, ali je
izostala realizacija. Priliku da dođe do prednosti Spartak je imao u 60. minutu kada je silovito
šutirao Jovan Lukić, ali je Katić uz krajnji napor odbranio. Ulazak iskusnog Miloša Mijića
razbudio je „golubove“. Njegova asistencija u 68. minutu bila je precizna za Andreja Todoroskog
koji je glavom loptu poslao u dalji donji ugao za prednost od 0:1.
Pokušao je Skrobonja da izjednači u 75. minutu udarcem iskosa sa leve strane, ali je lopta
završila iznad gola. Tačku na meč stavio je Jovan Lukić svojim pogotkom. Ilija Babić mu je lepo
dodao loptu pred kaznenim prostorom, a Lukić levom nogom po zemlji plasirao je u mrežu
Voždovca – 0:2.
Voždovac – Spartak 0:2 (0:0)
Todoroski 68', Lukić 90 +2';
Voždovac: Katić, Antonijević, Krpić, Lukić, Matić, Pavlović (Teodorović), Petrović (Miletić), Pirgić
(Skrobonja), Vujanović, Đuričić (Mitrović), Đurđević .
Spartak: Vulić, Mijailović, Bogićević, Martinović, Prijović, M.Kerkez,Todoroski (A.S. Đurasović),
Tošeski (Babić), Lukić, Tomović (Mijić), Mudrinski (Ubiparip).
Spartak u narednom kolu dočekuje Novi Pazar, a utakmica se igra u petak od 16 i 30.
Izvor : subotica.com