Šveđanke nadigrale Golubice

U ponovnoj utakmici druge runde kvalifikacija za Ligu šampiona, Spartak je suočen s teškim
porazom od Rozengarda rezultatom 5:1, završavajući tako svoje učešće u ovogodišnjem
međunarodnom takmičenju. Švedski tim je već u prvom poluvremenu stekao znatnu prednost
koja je bila neuhvatljiva za Golubice. Iako su Subotičanke pokazale poboljšanu igru u drugom
delu, nisu uspele da iskoriste svoje prilike, a pobeda je pripala razigranom šampionu Švedske,
koji je obezbedio plasman među 16 najboljih ekipa u Evropi.
Utakmica je počela prilično izjednačeno, ali je domaći tim postepeno preuzeo inicijativu kako je
vreme odmicalo. Iako su se pružale prilike pred golom Spartaka, golman Jefimija Škando je
svojim odbranama održavala rezultat nepromenjenim. Međutim, u 26. minutu, Mai Kadovaki je
uspela da plasira loptu u mrežu Spartaka posle briljantne asistencije Hane Anderson, donoseći
prednost svojoj ekipi.
Unatoč ovom pogotku, Golubice nisu gubile nadu i nastavile su da napadaju kako bi izjednačile
rezultat. Tijana Filipović, Živana Stupar i Doris Boaduva imale su prilike za gol, ali su se suočile
s čvrstom odbranom Rozengarda. Ipak, domaći tim je u 34. minutu ponovno povećao prednost
preko Hane Anderson, postavljajući rezultat na 2:0. Tijana Filipović je brzo uzvratila s snažnim
udarcem prema golu Rozengarda, ali je vratar Angel Mukasa uspeo da sačuva svoju mrežu
netaknutom.
U završnici prvog poluvremena, Olivija Šoug je postigla treći gol za Rozengard, čineći rezultat
3:0, a time i veoma težak zaostatak za Spartak.
Drugo poluvreme je donelo još dinamičniju igru, a Spartak se nije predavao lako. Subotičanke
su imale svoje šanse i nastojale su da smanje prednost, ali su naišle na čvrstu odbranu
Rozengarda. Olivija Hold je postigla četvrti gol za švedski tim nakon dobre asistencije Mai
Kadovaki, čime je prednost povećana na 4:0. Gudrun Arnardotir je takođe bila precizna,
postigavši peti gol za svoj tim i čineći situaciju gotovo neizvesnom za Spartak.

U poslednjim trenucima utakmice, Tijana Filipović je uspela da postigne gol za Spartak,
umanjujući poraz na 5:1, ali nije to bilo dovoljno za prolazak u narednu fazu Lige šampiona.
Rozengard – Spartak  5:1 (3:0)
Kadovaki 26, Anderson 34, Šoug  45, Hold 80, Arnardotir 85; -  Filipović 90+1
Rozengard: Mukasa, Oling, Obaze, Arnardotir, Vik (Stojanovska), Anderson (Larson), Seger,
Janson (Knak), Bredgard (Hold), Kadovaki, Šoug (Brun).
Spartak: Škandro, Vučković (Pavarin), Slović, Langdok, Ostrem, Gajić (Ilić), Ćirić, Hansen,
Stupar (Marković), Filipović, Buaduva ((Belovan (Baka)).