SPARTAK OFFICE SHOES – ZLATIBOR GOLD GONDOLA 79:71
(19:16, 22:24, 24:14, 14:17)
U lepom košarkaškom ambijentu košarkaši Spartaka su trijumfovali u derbiju protiv
Zlatibora.
U prvoj deonici gosti su se “hranili” trojkama, Spartak poenima iz reketa. Trojkom Lazića
u finišu druge deonice Subotičani odlaze na odmor sa minimalnom prednošću.
Sredinom treće četvrtine Spartak agresivnom odbranom dolazi do serije od 10:0, da bi u
finišu iste stekli vrlo opipljivih plus 11. U poslednjih 10 minuta razlika je bila i plus 17, da
bi gosti u finišu preko Rebeca uspeli samo da ublaže poraz. Bila je ovo 12.
ovosezonska uzastopna pobeda Spartaka na domaćem terenu. Kod gostiju Rebec
22, Đukanović 13 poena.
Meču je prisustvovao selektor reprezentacije Srbije, legendarni Svetislav Pešić.
Spartak Office Shoes: Cerovina 3, Stepanović 2, Kutlešić 8, Milisavljević,
Radosavljević 6 , Tejić 11, Medarević 20 (7 skokova), Bojić 4, Gordić 5, Lazić 3,
Sokolović 8 (5 asistencija), Barna 9.
Oba trenera su se složila da je meč rešen u trećoj deonici.
Trener gostiju Strajin Nedović je čestitao Spartaku na zasluženoj pobedi i ocenio da je
utakmica izgubljena u trećem periodu, što je donekle očekivano obzirom na roster
Spartaka i mogućnost da 7-8 igrača postignu 20+ poena. “Videli ste večeras
Medarevića…”
Trener Spartaka Vladimir Jovanović je pozitivno iznenađen partijom sezone Vojina
Medarevića: “Nije dobro otvorio utakmicu. Međutim kada je ušao sa klupe u drugom
poluvremenu, posle 3 lične greške Lazića, našao je novi pristup i svojim šutevima za tri
poena doneo potrebno samopouzdanje ekipi.”.
Sada sledi tronedeljna pauza u prvenstvu, kada ekipi Spartaka sledi gostovanje u