Spektakularna pobeda Spartaka nad Metalcom: 99:78

Košarkaši Spartaka su napravili impresivnu uvertiru pred četvrti turnir ABA-2 lige koji se odvija u
Novom Sadu od ponedeljka. Igrači Spartaka su dominirali tokom susreta, a ključni trenuci su
došli u finišu druge deonice kada su serijom od 11:2 stvorili značajnu prednost od plus 8 na
poluvremenu.
Cvetković je briljirao u trećoj deonici sa 14 poena, a Spartak je nastavio da dominira u nastavku,
stvarajući veliku prednost od plus 27 (89:62) do kraja meča.
Svih 12 igrača Spartaka se upisalo u listu strelaca, a posebno se ističe povratak Marka Tejića u
ekipu nakon duže pauze. Kod gostiju, Lešić je postigao 22 poena, dok je Daj doprineo sa 19
poena.
Konačan rezultat meča bio je Spartak Office Shoes - Metalac 99:78, a po četvrtinama su
rezultati bili: 26:21, 25:22, 27:18, 21:17.
Lista strelaca za Spartak bila je impresivna: Cerovina 3, Cvetković 23 (6 asistencija),
Stepanović 3, Milisavljević 3, Radosavljević 4, Tejić 3, Medarević 12, Bojić 6, Sokolović 6,
Gordić 6, Lazić 15 (8 skokova), Barna 15.
Trener Spartaka, Vladimir Jovanović, istakao je da su igrači pronašli ritam u napadu kroz
odbranu, što je rezultiralo značajnim porastom procenta šuta za dva, a posebno za tri poena.
"Našli smo 5-6 igrača u drugom poluvremenu koji su bili raspoloženi da igraju odbranu",
zaključio je Jovanović, naglašavajući ključnu ulogu odbrane u uspehu njegovog tima.
Sledeću utakmicu KLS košarkaši Spartaka igraju protiv KK Dynamic Balkanbet u nedelju 4,
februara 2024, godine
4. BALON TURNIRA ABA2 LIGE U NOVOM SADU
U periodu od 29. januara do 04. februara odigraće se četvrti balon turnira ABA2 lige u Novom