Spektakularna pobeda košarkaša Spartaka

U poslednjem košarkaškom okršaju 6. kola ABA-2 lige, ekipa Spartaka ostvarila je
impresivnu petu pobedu u aktuelnoj sezoni, nadmašivši protivnika "Senčur" rezultatom
109:76 u Širokom Brijegu.

Spartakovi košarkaši su se suočili s izuzetno borbom ekipom Šenčura iz Slovenije, a
prava prednost došla je tek u finišu druge četvrtine. Ključ za sticanje prednosti bila je
angažovana igra u odbrani, uz poene iz kontranapada i slobodnih bacanja.
U drugom delu utakmice, Spartak je pokazao svoju dominaciju serijom od 11:0,
stvarajući nedostižnu prednost koja je u jednom trenutku dostizala i impresivnih plus 37
poena. Ova pobeda predstavlja rekordnu izvedbu u toku ove sezone ABA-2 lige,
istovremeno predstavljajući najveći broj postignutih poena od strane jednog tima u
ovom regionalnom takmičenju.
U ovoj utakmici, Spartak je blistao s 33 asistencije i samo 8 izgubljenih lopti,

Medarević 11 poena, 5 asistencija
Iako trener Spartaka, Vladimir Jovanović, nije bio zadovoljan igrom svog tima u prvom
delu meča, ocenjuje da su se igrači znatno popravili u nastavku, posebno u odbrani,
briljirajući u kontranapadima. Jovanović vidi ovakav pristup kao ključ za naredni meč, s
nadom u dalje uspehe svoje ekipe.

RAPSODIJA U PLAVOM
MZT SKOPJE AERODROM- SPARTAK OFFICE SHOES 81:86
(19:22, 18:20, 18:27, 26:17)
Prvo poluvreme obeležila je prava rovovska borba.
Nijedna ekipa nije imala više od 6 poena prednosti. U poslednjim sekundama
Stepanović iz odbojke donosi Subotičanima pet poena prednosti (42:37).
U nastavku je usledila dalekometna paljba za tri poena Spartaka koja je rezultirala
visokom prednošću (67:47). Skopljanci su u 37.minutu smanjili na 67:77, ali je Barna
trojkom zapečatio sudbinu prošlosezonskog ABA ligaša.
Spartak je igrao bez Kutlešića i Milisavljevića. Kod gostiju Rasel 16, V. Stojanovski 15