Spartakovi mladi plivači blistaju na plivačkom mitingu "Prolećni kup Banata 2024"

Na nedavno održanom Međunarodnom plivačkom mitingu "Prolećni Kup Banata 2024"
u Kikindi, najmlađi takmičari Spartaka iz Subotice su se istakli svojim izuzetnim
uspesima, osvojivši ukupno 14 medalja i zauzevši treće mesto u ekipnom plasmanu.
Ovaj rezultat je bio posebno impresivan s obzirom na konkurenciju od 300 plivača iz 16
klubova.
Spartakovi plivači su doneli svoj klubu i gradu Subotici slavu osvajanjem pet zlatnih, dve
srebrne i sedam bronzanih medalja.
U pojedinačnoj konkurenciji, naši plivači su bili neprikosnoveni. Vojin Vuković je blistao
osvojivši tri zlatne medalje u disciplinama 50m kraul, 50m delfin i 100m mešovito. Lazar
Dragin je takođe doprineo zlatnom sjaju Spartaka osvojivši prvo mesto na 50m prsno.
Sara Bojanić je pokazala svoj talenat osvajanjem zlatne medalje na 50m leđno i
bronzane medalje na 100m mešovito. Ostali plivači koji su doprineli osvajanju medalja u
pojedinačnoj konkurenciji su Vukašin Agović, Maksim Runčev, Aleksandar Skajovski,
Andrej Molnar Međeri, Veljko Ivković, Sara Belenzada i Lorena Šimić.
Ponosni na ovaj izvanredan uspeh, Spartakove mlade plivače su predvodili treneri
Jelena Subotić i Mark Kinanga, čija stručnost i posvećenost su bili ključni faktori u
postizanju ovih fantastičnih rezultata.
Ovi sjajni rezultati ne samo da su doneli slavu Spartaku, već su i potvrdili talent i
predanost mladih plivača iz Subotice, pokazujući da su budućnost srpskog plivanja