Spartak trijumfuje na Balkanskom kupu i ostvaruje dalji napredak u evropskim takmičenjima

Spartakovi odbojkaši ostvarili su značajan uspeh osvojivši BVA Kup za 2023. godinu. U napetoj
finalnoj utakmici, odigranoj u subotu, 7. oktobra, ekipa Spartaka nadmašila je turski tim Bursa
rezultatom 3:2 (23:25, 27:25, 25:23, 23:25, 15:10). Ovom pobedom, Spartak se plasirao u 1.
kolo Kupa izazivača za 2024. godinu.
Ovogodišnje izdanje BVA Kupa održano je u Bursi, Turska, i Spartak je već u grupnoj fazi
pokazao svoju snagu i odlučnost za velika dela tokom ove sezone. Tim koji je prošle godine bio
polufinalista Superlige upisao je dve ubedljive pobede nad ekipama Bosne Sarajevo i Pigasos
Polihinisa u grupnoj fazi, a zatim je pružio još jedan impozantan nastup u finalu protiv izuzetno
konkurentnog protivnika.
Spartak nije ispoljavao strah niti od svojih protivnika ni od bučnih domaćih navijača u dvorani
koji su podržavali Bursu. Utakmica je bila ispunjena napetim trenucima, a nijanse su često
odlučivale o ishodu. Iako je Bursa povela sa 1:0, Spartak se pokazao kao smiren i fokusiran, što
se brzo isplatilo preokretom u svoju korist. Domaći tim je uspeo da izbori peti set, ali Spartak je
brzo preuzeo kontrolu nad igrom i osvojio set sa rezultatom 15:10, time obezbedivši pehar i
plasman u treće po jačini evropsko takmičenje.
Ključni igrači Spartaka u ovom trijumfu bili su Mario Jasper sa izvanrednih 39 poena, uz podršku
Rola Džeksona i Nikole Pavlovića, koji su postigli po 13 poena.
U narednom kolu Kupa izazivača, koje će se održati 25. oktobra i 1. novembra, Spartak će se