U trećem kolu Košarkaške lige Srbije, Spartak je ostvario još jednu pobedu, ovog puta protiv
Vršca, dok su na kraju meča dopustili protivnicima da se nadaju uzbudljivoj završnici, iako su
dominirali veći deo susreta.
Spartak Office Shoes košarkaši upisali su četvrtu uzastopnu pobedu ove sezone, odnosno
drugu u domaćem takmičenju. Iako je ovo bio treći meč za ekipu Spartaka u poslednjih pet
dana, umor se nije preterano odrazio na njih sve do samog kraja utakmice.
Na početku meča, gosti su čak imali prednost od 6:7 u sedmom minutu, ali Spartak je
postepeno preuzeo kontrolu, vodeći sa razlikom od čak 23 poena. Ipak, poslednja četvrtina
donela je Vrščanima priliku da se vrate, iako nije bilo dovoljno za potpuni preokret.
Najefikasniji igrač u redovima Spartaka bio je Bojić sa 20 poena, iako je proveo samo 13 minuta
na terenu, dok ga je Tejić pratio sa 16 poena, a kapiten Barna je postigao 13 poena. Sa druge
strane, kod Vršca, Nelson je bio najefikasniji sa 23 poena, uz doprinos N. Đorđevića sa 14 i V.
Đorđevića sa 13 poena.
Rezultat na kraju je bio Spartak Office Shoes 84, Vršac 77, a četvrtine su izgledale ovako:
22:14, 28:22, 22:21, 13:21.
Sastav Spartaka: Cvetković 9 (7 asistencija), Milijašević, Stepanović, Kutlešić, Radosavljević 4
(7 skokova), Ilić, Medarević 10 (6 skokova), Tejić 16 (5 skokova), Bojić 20, Sokolović 9,
Čupković 3, Barna 13.
Vršac: Disić, Simić 5, N. Đorđević 14, Stefanović 9, Šerbek 4, Sl. Jovanović 6, Filips 23, St.
Jovanović, Haskin, Mudrić, Đorđević 13, Jeković 3.
Nakon meča, trener Spartaka, Vladimir Đokić, izrazio je zadovoljstvo igrom svojih igrača do 35.
minuta, ali je takođe primetio pad koncentracije u završnici, koji ne bi smeo da se ponovi u