Spartak savladan sa 4:1 od Crvene zvezde u Superligi

Uzbudljiv fudbalski spektakl odigrao se na zelengim terenima kada su se sastali ekipa
Spartaka i Crvene zvezde u 19. kolu Superlige. Gosti su izašli kao pobednici sa
rezultatom 4:1, u susretu koji je pružio gledaocima nezaboravne trenutke.
Prvo poluvreme je obećavalo napetu borbu. Gosti su preuzeli inicijativu, a Mijatović,
Katai i Ndiaje su pokušavali da probiju odbranu domaćina. Najbliži vođstvu bio je
Ndiaje, čiji udarac u 8. minutu nakon centaršuta Kataija završava na prečki. Spartak je
uzvratio brzim napadom, ali je Glazer lako savladao šut Todoroskog u 27. minutu.
Crvena zvezda dolazi do prednosti kada je Kosta Nedeljković sjajno centrirao, a
Mijatović glavom precizno plasirao loptu u donji ugao za vođstvo od 0:1.
Drugo poluvreme donosi još više uzbuđenja. Gosti udvostručuju prednost, a Katai
glavom posle udarca iz ugla, postiže drugi gol za Crvenu zvezdu. Spartak smanjuje
prednost nakon prekida, kada Babić izvodi aut, a Bijelović sjajnim potezom upošljava
Todoroskog, koji pogađa mrežu za 2:1 i novu neizvesnost.
Gosti brzo odgovaraju na primljeni gol. Nedeljković pokreće akciju, a Mijatović postiže
svoj drugi gol na meču za vođstvo od 1:3. Borba na terenu se nastavlja, obe ekipe imaju
pokušaje, ali nema promene rezultata. U sudijskoj nadoknadi, gosti stižu do četvrtog
pogotka. Kanga izvodi slobodan udarac, a Mijatović glavom postiže svoj treći gol za
konačnih 1:4 i osvajanje sva tri boda.
Ovaj susret će dugo ostati u sećanju ljubitelja fudbala, pruživši im uzbudljivu i dinamičnu