Spartak poražen od strane Partizana

Spartak je suočio s porazom od Partizana u 12. kolu Superlige rezultatom 3:0. Utakmica je
protekla u znaku dostojne borbe, s obe ekipe koje su pružile dobar otpor u prvom poluvremenu,
iako su se propustile prilike za postizanje golova.
Prvih 45 minuta donelo je dobru igru i stvaranje šansi, ali mreže su ostale netaknute. Partizan je
imao terensku inicijativu, ali se suočavao s odlučnom odbranom Spartaka koja je odbila sve
njihove pokušaje.
Drugo poluvreme donelo je brzu akciju Partizana. Nemanja Nikolić je sjajno poslužio Saldinju,
koji je preciznim udarcem s ivice šesnaesterca savladao Tanasijevića. Partizan je imao još
jednu odličnu priliku kada je Belić pokušao šutirati nisko, ali je lopta prošla tik pored stative
Spartaka.
Spartak je takođe imao svoj trenutak kada je Miloš Tošeski probio odbranu i dodao loptu
Todoroskom, ali je ovaj promašio stopostotnu priliku, gađajući pravo u ruke Jovanovića.
Partizan je blizu postizanja gola bio u 61. minutu kada je Zahid šutirao iskosa sa leve strane, ali
je lopta završila na stativi, odbila se pred Mihajla Ilića i on ju je poslao u mrežu Spartaka.
Nažalost, gol je poništen nakon pregleda VAR tehnologijom jer je utvrđeno da je Ilić igrao
rukom.
Nakon toga, Partizan je preuzeo potpunu kontrolu nad utakmicom. U 77. minutu postigli su drugi
gol kada je Nemanja Nikolić sjajno asistirao Zahidu, koji je sigurno zatresao mrežu Spartaka.
Konačni udarac ubedljivoj pobedi Partizana dao je Saldinja.
Ovom pobedom, Partizan je pokazao svoju dominaciju u drugom poluvremenu, a Nemanja
Nikolić je bio ključni igrač nakon što je ušao na poluvremenu.
Spartak – Partizan 0:3 (0:0)
Marković 70, Zahid 77, Saldinja 81;
Spartak: Vulić, Tanasijević (Prijović), Kerkez, Ćalasan, Bijelović, A.S.Đurasović, Vidaković,
Stanojev (Stajković), Todoroski (Jocić), Ubiparip (Mudrinsk), Tošeski (Mijić).
Partizan: Jovanović, Stojkoavić, Ilić,  Marković, Antić, Kanute (Nikolić), Belić, Kalulu (Severina),