You are here

Spartak poražen od Novog Pazara minimalnim rezultatom

U 24. kolu Superlige, Spartak je doživeo poraz od Novog Pazara rezultatom 0:1 na
Gradskom stadionu. Nakon izjednačene igre u prvom poluvremenu, nastavak je pripao
gostima, a Adešine je iskoristio povoljnu priliku i postigao jedini gol utakmice, donoseći
prvu prolećnu radost Novopazarcima.
 Prvi deo meča protekao je u borbenoj igri oba tima. Subotičani su imali blagu inicijativu,
ali nisu uspeli da pronađu rešenje u napadu. Gosti su takođe zapretili kroz Srećkovića i
Obradovića, ali je Vulić ostao siguran na golu Spartaka.
 U nastavku utakmice, Novi Pazar je preuzeo inicijativu i to se isplatilo golom Adešinea
u 77. minutu. Pokušavali su gosti još jednom da povećaju prednost, ali je Vulić bio na
visini zadatka. „Golubovi“ su trgli se nakon primljenog gola, ali nisu uspeli da izjednače,
pa su bodovi otišli u ruke Novopazaraca.
 Po završetku meča, šef struke Novog Pazara Igor Matić izrazio je zadovoljstvo
osvojenim bodovima i prvim prolećnim trijumfom njegove ekipe, dok je pomoćnik šefa
Spartaka Milan Vještica istakao da je ova utakmica za zaborav i da se okreću narednim
obavezama.
 Spartak: Vulić, Mijailović, Bogićević, Martinović, Prijović, M.Kerkez, Lukić, Todoroski,