Spartak osvojio bod u Kruševcu: Deljenje plena u prolećnoj premijeri

Fudbaleri Spartaka su na prolećnoj premijeri u Kruševcu osvojili bod odigravši nerešeno 1:1 sa
domaćim Napretkom u 20. kolu Superlige. Iako su Subotičani poveli preko Prijovića, Jovanović
je izjednačio u završnici prvog dela, a rezultat se nije menjao do kraja meča.
Spartak je nametnuo svoj ritam na početku meča, što se isplatilo u 18. minutu kada je Prijović
postigao gol nakon prekida. Tomović je izveo korner, Martinović spustio loptu u peterac, a
Prijović je bio najbrži i precizno je zatresao mrežu Savića za vođstvo od 1:0. Subotičani su imali
priliku da povećaju prednost, ali je golman Napretka zaustavio pokušaj Mudrinskog. Međutim,
domaćin je uspeo da se vrati u igru, a u finišu prvog poluvremena Jovanović je glavom poslao
loptu u mrežu za izjednačenje.

Drugo poluvreme donelo je dinamičniju igru, gde su obe ekipe želele da ostvare pobedu.
Spartak je imao nekoliko konkretnih prilika, ali je nedostajalo preciznosti u završnici. Na kraju,
meč je završen bez pobednika, a bodovi su podeljeni.
Napredak - Spartak 1:1 (1:1)
Strelci: S. Jovanović 39’ (Napredak) - Prijović 18’ (Spartak)
Napredak: Savić, S. Jovanović, Mršić, Marinković, Blagojević, Vukajlović, Ljubomirac, Krstić,
Zličić (Marjanović), Đ. Jovanović (Stojanović), Majdevac (Bojović).
Spartak: Vulić, Babić, Prijović, Martinović, Bogićević, Ćalasan, Lukić, Mijić (Todoroski), Rošević