Spartak Office Shoes nadjačao Dinamik u borbi za pobedu

U igri Spartaka osetila se fizička iscrpljenost zbog velikog broja utakmica u kratkom
vremenskom periodu, čestih putovanja i napornog tempa. Ipak, ekipa se konsolidovala,
koristeći zalihe energije i motivaciju da izdrži izazove. Iz deonice u deonicu, njihova

odlučnost i voljni momenat rasli su, dostižući vrhunac u poslednjih deset minuta meča,
kada su zadali konačni udarac protivniku.
Košarkaši Spartaka su ostvarili svoju 15. pobedu ove sezone. Nakon teškog početka,
gde su zabeležili skromnih 29:37 u prvom poluvremenu, Spartak je tokom treće deonice
resetovao svoju igru, postavši prvi put u vođstvu na utakmici sa rezultatom 39:40. Do
kraja meča, Subotičani su pojačali nivo odbrane, ostavljajući domaći tim bez rešenja,
što se odrazilo na samo 9 primljenih poena u poslednjoj četvrtini.
Dinamik - Spartak Office Shoes 61:76
(22:11, 15:18, 15:22, 9:25)
Sastav Spartaka: Cerovina 15, Cvetković, Stepanović 14 (6 skokova), Kutlešić 5,
Radosavljević 3, Medarević 2, Tejić 4 (5 skokova), Bojić 4, Gordić 8, Lazić 5, Sokolović
2, Barna 14 (10 skokova, 7 asistencija).
Strateg Spartaka, Vladimir Jovanović, izrazio je očekivanje teške utakmice zbog umora
njegovih igrača, s obzirom na učešće u oba takmičenja u prethodnih desetak dana.
"U prvom poluvremenu smo dozvolili protivniku 9 ofanzivnih skokova, a imali smo i 8
izgubljenih lopti. U nastavku, pre svega zahvaljujući dobroj odbrani, uspeli smo da
postignemo lake poene i ostvarimo bolji protok lopte, što je uticalo na konačan ishod