Mladost minimalnim golom slavila u Subotici

Na prolećnoj premijeri pred domaćom publikom, Spartak je poražen od Mladosti iz Lučana
rezultatom 0:1 u okviru 21. kola Superlige. Iako su Subotičani imali više od igre tokom meča,
bezidejna završnica ih je koštala poraza, dok su iskusniji Lučanci uspeli da iskoriste svoju
najbolju priliku i dođu do vrednih tri boda.
U prvom poluvremenu, Spartak je imao inicijativu, dok su se gosti čvrsto branili. Iako su
Subotičani imali nekoliko prilika, odbrana Mladosti je ostala neprobojna. U drugom
poluvremenu, igra je postala dinamičnija, ali su gosti bili ti koji su iskoristili brzi napad i postigli
jedini gol na utakmici. Pokušaji Spartaka da izjednače rezultat nisu urodili plodom, pa su se
gosti vratili kući sa sva tri boda.
I pored poraza, trener Nenad Lalatović je istakao da igra njegovog tima nije bila na
zadovoljavajućem nivou u ovom derbi susretu, što će biti tema za analizu i rad u narednim