Košarkaši Spartaka vezali dva poraza

U četvrtom kolu Košarkaške lige Srbije Spartak je poražen na gostovanju u Valjevu od Metalca
rezultatom 84:76. Ovo je drugi poraz u nizu, posle dva značajne pobede u ABA-2 ligi. U
narednom kolu u Suboticu dolazi Dinamik.

Domaći od 11. minuta imaju konstantno vođstvo. U jednom trenutku ono iznosi i plus 10
(43:33), a finiš poluvremena pripada Subotičanima za prihvatljiv minus (37:43). U
nastavku Spartak kreće jako, prilazi na poen (42:43), ali ne uspeva da preokrene
rezultat.
U 31. minutu Metalac ima visoko vođstvo (70:56), preko potrebnu energiju unosi
Milisavljević sa klupe, razlika se topi. U dva navrata Subotičani prilaze na minus tri ali je
domaćin preko Bajića, Lešića i Metjusa odbio  da bude poražen. Spartak je u ovom
meču nastupio bez Andrije Bojića.

Metalac - Spartaka Office shoes 84:76
(20:23, 23:14, 24:19, 17:20)
Spartak: Steljić, Cvetković 5, Milijašević, Kutlešić 6, Milisavljević 6, Radosavljević 6, Ilić
11 (8 skokova), Medarević 7, Tejić 2, Sokolović 12 (9 skokova), Čupković, Barna 21 (9
skokova).
Trener ekipe bio je vidno nezadovoljan izdanjenjem njegovih pulena,
- Preuzimam na sebe svu odgovornost jer smo, da se ne lažemo, bolji od  Metalca za
dvadesetak poena. Ekipa kao što je Spartak, koja ima najviše ambicije, ne sme da igra
ovako - razočarano je komentarisao Vladimir Đokić, šef struke Spartaka. - Igrali smo
bez želje, pojedini igrači deluju kao da nisu gladni uspeha, mislim da to nije u redu
prema upravi kluba koja obezbeđuje sve uslove. Iako smo igrali nekompletni i više
utakmica u kratkom vremenskom periodu to nije opravdanje za ovo sramno izdanje
moje ekipe.
U KLS Spartak ima omer od po dve pobede i poraza, a u narednom, 5. kolu, dočekuje