„Golubice“ upisale tri boda na startu prolećne trke

Spartak je na startu prolećnog dela prvenstvene trke upisao pobedu. Slavile su
„golubice“ ubedljivim rezultatom 5:0 protiv Spartaka DOO. Već posle prvih 45. minuta
Spartak je imao visoku prednost, a u nastavku sa još dva gola, potvrdio svoju
dominaciju i upisao tri boda.
Od starta je tim Borisa Arsića nametnuo visok ritam, imao inicijativu koju je posle
desetak minuta igre krunisao pogotkom. Nakon dobre akcije Anastasija Ćirić je
nadmudrila odbranu protivnika i povela svoj tim ka prvoj pobedi. Nastavile su „golubice“
sjajnu igru, a iskusna Fani Vago je udvostručila prednost u 19. minutu. Pokušavale su
mlađe Subotičanke da uzvrate u istom ritmu, ali je iskustvo šampionki još jednom došlo
do izražaja. Razigrane „golubice“ preko Fani Vago stigle su u završnici prvog dela do
prednosti od 0:3.
I u drugom delu meča Spartak je bio tim koji je diktirao ritam igre. Odupirale su se
protivnice koliko su mogle, ali posle velikog broja stvorenih prilika najbolju je iskoristila
Tijana Filipović i povećala prednost Spartaka na 0:4. Tačku na ubedljivu pobedu stavila
je Eva Vasiliki golom u 82. minutu i Spartak je zasluženo slavio na startu prolećne trke.
Spartak DOO – Spartak 0:5 (0:3)
Ćirić 10', Vago 19', 39', Filipović  72', Vasiliki  82'
Spartak DOO: Ungur, Golubović , Maljković (Ivković Ivandekić ), Backović, Cvetković,
Rajić, Jošić (Miljković), Jovanić (Radonjić), Jović (Lekić), Arsenin (Leškov), Đokić.
Spartak:  Škandro, Vučković, Slović, Radulović (Baka), Vago (Koleman), Filipović,
Gaković, Ilić (Vlasopoulos), Gajić,  Stupar, Ćirić.