Golubice ubedljivo nadigrale Radnički

Fudbalerke Spartaka nastavile su svoju impresivnu pobedničku seriju u šampionatu i ostvarile
ubedljivu pobedu protiv ekipe Radničkog rezultatom 6:0 u 9. kolu Superlige. Da nije bilo
fenomenalnih intervencija Anđele Pajević, golmana Kragujevčanki, Spartak bi verovatno
ostvario još ubedljiviju pobedu.
"Golubice" su od samog početka nametnule svoju inicijativu, ali su hrabra odbrana Radničkog
uspešno odolevala napadima sve do 17. minuta kada su Subotičanke napokon uspele da
probiju odbranu protivnika. Anđela Marković postigla je prvi gol za Spartak, donoseći svojoj ekipi
zasluženu prednost. Nije prošlo mnogo vremena pre nego što je Fani Vago postigla drugi gol za
Spartak, podižući vođstvo na 2:0.
U nastavku meča, golubice su i dalje dominirale i stvarale brojne prilike za gol, ali se istakla
Anđela Pajević iz redova Radničkog, sprečavajući dalje pogotke. U 51. minutu, Fani Vago je
pogodila prečku, ali Tijana Filipović brzo je nadoknadila propuštenu šansu i povećala vođstvo
"golubica" na 3:0. En Makenzi je precizno postigla četvrti gol za Spartak, podižući rezultat na
4:0. Fani Vago, posle dve propuštene prilike, konačno je uspela da se upiše u strelce u 66.
minutu, postavljajući rezultat na 5:0. U samom finišu utakmice, Vago je još jednom naterala
Anđelu Pajević na kapitulaciju, donoseći Spartaku konačnu pobedu od 6:0.
Ova ubedljiva pobeda nastavlja izvanredan niz "golubica" u Superligi i čini ih ozbiljnim