Dominacija Spartaka nad Jedinstvom

U okviru 15. kola Superlige, Spartak je demonstrirao apsolutnu dominaciju nad ekipom
Jedinstva iz Stare Pazove, ostvarivši ubedljivu pobedu od 3-0.
Prvi set bio je izuzetno izjednačen, s gostima koji su bolje započeli meč, diktirali tempo, ali je
završnica pripala Spartaku koji je prvi došao do 25 poena. Veći broj neiznuđenih grešaka
delimično je doprineo osvajanju seta na mišiće, što su gosti pokušali iskoristiti.
Drugi set bio je potpuno drugačija priča. Iako su prvi poeni mirisali na nastavak borbe uz
rezultatsku neizvesnost, domaćin je ubrzo ubacio u treću brzinu, zagospodario svakim
segmentom igre i set je pripao Spartaku za svega 20 minuta.
Treći set, ispostavilo se, bio je poslednji u meču i protekao je u ritmu koji je odgovarao
Spartaku. Iako su gosti pokušali smanjiti prednost, kvalitet domaćina bio je očigledan. Iako su
se gosti borili da osvoje makar počasni set, želja domaćina da mirno privede meč kraju bila je
uslišena. Spartak je osvojio set i došao do novih bodova, dok se Jedinstvo iz Stare Pazove i
dalje bori da održi svoj položaj u ligi.
Konačan rezultat: Spartak 3, Jedinstvo 0 (25:23, 25:13, 25:22). Mašulović je bio najefikasniji sa
16 poena, a Spartak je još jednom potvrdio svoju dominaciju u Superligi.