Darijo Bašić Palković osvojio bronzanu medalju na Dvoranskom prvenstvu u Beogradu

Proteklog vikenda, 17-18. februara, Beograd je bio domaćin Prvenstva Srbije u dvorani za
seniore, u muškoj i ženskoj konkurenciji. Ovo prestižno takmičenje okupilo je više od 250
vrhunskih atletičara iz 50 atletskih klubova, koji su se nadmetali u čak 40 disciplina.
Jedan od sjajnih momenata na ovom prvenstvu bio je nastup atletičara Darija Bašića Palkovića
iz AKŽ "Spartak", pod vođstvom trenera Zvezdana Kalmara. Darijo je na samom završetku
zimskog dela sezone uspeo da osvoji bronzanu medalju na 400 metara u izuzetno taktički
zahtevnoj trci, prošavši kroz cilj sa vremenom od 49,40 sekundi.
Drugog dana takmičenja, Darijo je nastupio u disciplini 200 metara, postigavši izvanredan
rezultat od 22,84 sekundi, što mu je donelo 7. mesto i značajno poboljšanje ličnog rekorda u
dvoranskim uslovima.
Ovaj uspeh Darija Bašića Palkovića predstavlja još jedan dokaz talenta i predanosti naših
atletičara, kao i posvećenosti njihovih trenera. Njegova bronzana medalja dodatno je obogatila

srpski atletski pehar, istovremeno inspirišući buduće generacije da sanjaju velike sportske