Beograd porazio Spartak u vaterpolu

U izazovnom drugom kolu Prve A lige, vaterpolisti Spartaka suočili su se s jakim protivnikom,
Beogradom, i nažalost, zabeležili poraz rezultatom 11:10. Iako su Subotičani sjajno započeli
utakmicu i nakon prve četvrtine imali prednost, gosti su se pokazali kao bolja ekipa u nastavku i
na kraju uspeli da slome otpor Spartaka s minimalnom razlikom.
Prva četvrtina igre pripala je Spartaku, koji je iskoristio povoljne prilike i stekao prednost od 4:2.
Druga četvrtina bila je izuzetno izjednačena, obe ekipe se nadmetale s velikom borbom, i
završena je nerešenim rezultatom od 3:3.
Međutim, drugi deo susreta bio je u znaku Beograda. Gosti su preuzeli kontrolu tokom treće
četvrtine i završili je s prednošću od dva gola, uz rezultat 7:9. U četvrtoj četvrtini, Beograd je bio
bolji za još jedan gol, i na kraju su zasluženo odneli pobedu s minimalnom razlikom od 11:10.
Iako su vaterpolisti Spartaka pokazali hrabrost i borbenost, nisu uspeli da zadrže prednost i do
kraja meča. Ovaj poraz će ih sigurno motivisati da još više treniraju i nadograđuju svoju igru
kako bi ostvarili bolje rezultate u nastavku sezone Prve A lige.
Spartak – Beograd 10:11
(4:2, 3:3, 1:3, 2:3)
Sparak: Ćalasan, Bulatović, Vasović 1, Ivković, lovadinov, Ćurčin, Ugarković, Jarić 1, Konatar 3,
Talaja 3, Stojanović 1, Imrić, Milošević, Mickić. Trener Vasović.
Beograd: Uzelac, Beronja, Maksimović, Žutić, Cincar, Banović 4, Kozarski, Marjanović 1,
Acković 2, Cvetković 3, Vuksanović, Ivanović, Stanošević, Kokanović. Trener Boščanin.