You are here

Atletičari Spartaka osvojili četiri medalje na Prvenstvu Srbije za starije juniore

11.07.2023. Pretprošlog vikenda, 1. i 2. jula, održano je Prvenstvo Srbije u atletici za starije juniore u Novom Pazaru, na kojem su se uspešno takmičili atletičari Spartaka.

Maksim Puškar je osvojio treće mesto na trci na 5.000 metara sa rezultatom od 16:01,24. U izuzetnoj borbi na trci na 3.000 metara, uspeo je da osvoji srebrnu medalju sa vremenom od 8:50,83. Minja

Kopunović je ostvarila sjajan nastup na trci na 400 metara, postavivši novi lični rekord i osvojivši treće mesto sa vremenom od 57,39 sekundi. Ovo je izvanredan rezultat za mladu Minju, koja je još uvek mlađi junior. Još impresivniji rezultat ostvarila je na trci na 200 metara, gde je istrčala vreme od 25,10 sekundi i osvojila bronzu, potvrdivši normu za EYOF. Ona sada očekuje poziv selektora reprezentacije.

Na Prvenstvu Srbije za atletičare do 20 godina, u Novom Pazaru, učešće je uzela i pionirka Spartaka, Višnja Vilov, ostvarivši veliki uspeh. Na trci na 400 metara zauzela je osmo mesto sa vremenom od 1:01,59, dok je na trci na 200 metara ostvarila vreme od 26,82 sekunde, što je bilo dovoljno za 12. mesto. Oba rezultata predstavljaju njen najbolji uspeh u obe discipline tokom karijere.

Treneri atletičara Spartaka, Zvezdan Kalmar i Bela Evetović, vodili su tim tokom takmičenja. Sledeće takmičenje za atletičare Spartaka će biti Prvenstvo Srbije za mlađe juniore, koje će takođe biti održano sledećeg vikenda u Novom Pazaru.