You are here

Plivači Spartak Prozivke ekipni prvaci zimskih čarolija

Plivači Spartak Prozivke ekipni prvaci zimskih čarolija
Plivači Spartak Prozivke ekipni prvaci zimskih čarolija

Plivači Spartak-Prozivke ekipni su prvaci još jednog plivačkog mitinga, ovog puta Zimske čarolije 2020, koje je prethodne subote održano u Somboru, a u organizaciji plivačkog kluba ”Polet” iz Sombora. Takmičenje je održano iz jednog dela sa oko 260 prijavljenih plivača iz 20 klubova iz Republike Srbije, Mađarske i Hrvatske.

Prvih 5 mesta prema ekipnom plasmanu, zauzeli su:

1.mesto – plivački klub “Spartak-Prozivka” iz Subotice sa osvojenih 11.385 bodova

2.mesto – plivački klub “Vojvodina” iz Novog Sada sa osvojenih 10.960 bodova

3.mesto – plivački klub “Polet” iz Sombora sa osvojenih 10.702 boda

4.mesto – plivački klub “Spartak” iz Subotice sa osvojenih 7.283 boda

5.mesto – Vinkovački plivački klub, Hrvatska sa osvojenih 5.861 bod

Izabranici trenera mlađih uzrasnih selekcija, Udicki Bojana i Šimon Roberta, ovog puta osvojili su ukupno 25 medalja od kojih 6 zlatnih, 8 srebrnih i 11 bronzanih. Za najuspešnijeg plivača mitinga u kategoriji 9 godina, proglašen je Martin Nikolas.

Zlatne medalje osvojili su:

  1. Martin Nikolas – 50 metara slobodno
  2. Martin Nikolas – 100 metara slobodno
  3. Milanović Alex – 100 metara prsno
  4. Martin Nikolas – 50 metara delfin
  5. Milodanović Leon – 100 metara delfin
  6. Štafeta devojčice 4x50 metara mešovito

u sastavu: Čović Milica, Martić Ena, Ždrnja Teodora, Komaromi Athena

Srebrne medalje osvojili su:

  1. Vukovojac Milan – 50 metara slobodno
  2. Kuzmanović Ognjen – 100 metara leđno
  3. Skenderović Danilo – 50 metara prsno
  4. Burić Žarko – 100 metara delfin
  5. Štafeta dečaci 4x50 metara slobodno

u sastavu: Martin Nikolas, Skenderović Danilo, Rakić Darko, Vukovojac Milan

  1. Milošević Una – 50 metara prsno
  2. Milošević Una – 50 metara delfin
  3. Ždrnja Teodora – 100 metara delfin

Bronzane medalje osvojili su:

  1. Miler Filip – 100 metara slobodno
  2. Milanović Alex – 100 metara slobodno
  3. Rakić Darko – 50 metara leđno
  4. Milodanović Leon – 100 metara leđno
  5. Marks Luka – 50 metara prsno
  6. Mandić Miloš – 100 metara delfin
  7. Šimon Filip – 100 metara delfin
  8. Milanović Alex – 100 metara mešovito
  9. Čović Milica – 100 metara leđno
  10. Ždrnja Teodora – 100 metara prsno
  11. Ždrnja Teodora – 100 metara mešovito
Grad: