You are here

Fudbaleri TSC-a bolji od Spartaka

Pred oko 3000 gledalaca, fudbaleri Spartaka odigrali su meč protiv ekipe TSC-a, koju na žalost, nisu uspeli da savladaju. U zaista neizvesnom I uzbudljivom meču plavo beli pretpeli su poraz u komšijskom derbiju. Gosti su bili u prednosti već u drugom minutu, Subotičani poravnali u završnici prvog poluvremena i u nastavak utakmice ušli sa igračem više. Međutim nisu iskoristili brojčanu prednost, poraženi su odličnim golom Milićevića iz brzog kontranapada u 74. minutu. Sam početak utakmice bio je zanimljiv kada je predsednik Nikola Simović uručio je uramljen dres prvotimcu Branimiru Jočiću za stoti nastup u plavo belom dresu. Već u 2. minutu navijači su videli prvi gol kojim su gosti poveli iz penala. Tumbasević je dobio odličnu loptu, nadmašio odbranu Spartaka i sam se uputio ka golu Ostojića koji ga je srušio u svom kaznenom prostoru. Sudija je pokazao na belu tačku a siguran izvođač bio je Lukić, nekadašnji igrač Spartaka, za vodstvo TSC od 1:0. Spartak je uzvratio šest minuta kasnije, lopta je došla do mladog Šormaza na ivici šesnaesterca, međutim Filipović je pravovremeno istrčao i sprečio šut ka svom golu. Subotičanima su imali odličnu inicijativu  u 39. minutu. Ostojić je šutirao ka golu protivnika a Varga rukom zaustavio njegov šut. Na intervenciju igrača Spartaka i inicijativu četvrtog sudije Stojiljković Igora glavni arbitar Gajdobranski Nemanja opravdano pokazuje na belu tačku. Zbog izrazito nesportskog reagovanja  trenera domaćina, Vladimir Gaćinović je isključen, te je morao da napusti utakmicu. Dosuđeni penal izveo je Obradović, golman Filipović je uspeo da zaustavi šut napadača Spartaka, međutim lopta se vraća do Obradovića koji u padu glavom iz drugog pokušaja uspeva da je smesti u protivničku mrežu. Nije nedostajalo uzbuđenja ni u finišu prvog dela, TSC je zapretio preko Milićevića, nakon čijeg šuta je lopta nekoga zakačila te odlazi u korner. U samom finišu Varga je dobio drugi žuti karton zog prekrašaja nad Miloševićem te je morao da napusti igru. Tako su Subotičani u drugo poluvreme ušli sa igračem više, ali to nisu iskoristili. Pritiskali su odbranu gostiju, ali bez konkretnog šuta u okvir gola. Milićević je sa ivice šesnaest metara odličnim udarcem pogodio gornji ugao za vodstvo
TSC –a od 2:1. Dva minuta kasnije nova opasna kontra gostiju, nakon duplog pasa između Silađija i Milićevića lopta dolazi do Arsenijevića koji loptu šalje malo iznad prečke. Spartak je pokušao do poravnanja u 84. minutu Obradović je uputio oštar centaršut ka svojim igračima, međutim golman Filipović je odlično istrčao na desetak metara od gola i sprečio veliku priliku Subotičana.

Spartak Ždrepčeva krv – TSC 1:2

Spartak Ždrepčeva krv: Ostojić, Dunđerski, Tekijaški, Otašević, Milošević, Jočić (83. Jamamoto), Marčić, Tufegdžić (71. Mladenović), Srećković (60. Denković), Šormaz, Obradović.

TSC: Filipović, Varga, Skopljak, Tomanović, Tumbasević, Milićević, Silađi (90. Galić), Ponjević, Antonić, Arsenijević (80. Duronjić), Lukić (46. Babić).