You are here

Anđela Vidović i Filip Stipić osvojili Dvoransko prvenstvo Srbije u tenisu za juniore i juniorke

Na terenima TK Spartak završeno je Dvoransko prvenstvo Srbije u konkurenciji juniora za 2020. godinu.

Turnir A kategorije za devojke i mladiće do 18. godina održan je od 1. do 4. februara 2020. Anđela Vidović je odbranila titulu osvojenu prošle godine kod juniorki, dok je kod juniora najbolji bio Filip Stipić.

U finalnom meču kod juniora sudarila su se dva Filipa, Stipić i Mandović, obojica članovi kluba domaćina ovog šampionata. Naslov šampiona poneo je Filip Stipić koji je u dva seta sa 6:2, 6:2, savladao Filipa Mandovića i time potvrdio očekivanja, s obzirom da je i pre turnira važio za prvog favorita. Stipić je do finala savladao Petra Bašić Palkovića  sa 6:3, 6:4, zatim Veljka Cvetkovića sa 6:0, 6:1, Aleksu Gajića sa 6:1, 6:2, u polufinalu je savladao Nikolu Mitrovića sa 6:4, 6:2.  Mandović (šesti nosilac) do finala je savladao Luku Kurtovića sa 6:3, 6:7(2), 6:4, Vanju Petrova sa 6:2, 7:5, Mihajla Savića sa 6:3, 7:6(6), a u polufinalu Strahinju Mušickog sa 6:4, 4:6, 6:3.

Finale devojaka donelo je više neizvesnosti. Anđela Vidović (drugi nosilac) je odbranila titulu osvojenu prošle godine savladavši u finalu u teškoj borbi Senku Deletić sa 7:5, 6:3. Na putu do finala savladala je Mirjanu Ragastovac sa 6:3,6:2, Leontinu Stojanović sa 6:0, 6:1 i u polufinalu Natašu Savić sa 6:1, 6:1. Vanja Vidanović, prva nositeljka iz Spartaka zaustavljena je u polufinalu, kada ju je savladala Senka Deletić, rezultatom 3:6, 6:2, 6:4.